logo
Hoşgeldiniz! Tüm özellikleri lütfen etkinleştirmek için Giriş or Kayıt.

Bildirim

Icon
Error

Sinem
#1 Gönderildi : 9 Haziran 2015 Salı 08:42:03(UTC)
Sinem

Sıralama: Newbie

Gruplar: Registered
Katılan: 8.06.2015(UTC)
Mesajlar: 1
Turkey

Modasto.com 1 Mayıs 2015 tarihinde beta yayına başladı. Site oldukça yeni olmasına rağmen hali hazırda 12.000 den fazla ürün içeriyor. Modasto.com online giyim alışveriş sitesi olmasına rağmen siteyi diğerlerinden ayıran çok önemli bir fark var, dünya'da çok fazla örneği olmasına rağmen Türkiye'de buna benzer girişimler az.

Online Gisim Satış


Modasto Nedir ve Nasıl Çalışır?

Online giyim satış sitesi olan Modasto'da, toplam 5 tane ana kategori var, Erkek, Bayan, Çocuk, Aksesuar ve Ayakkabı kategorlerinin alt kategorilerinde 100 den fazla alt kategoriler var. Ve bu yüzden fazla alt kategoride şimdilik 12 bin, site yöneticilerinin yaptıkları açıklamaya göre bir kaç ay içerisinde yüz binlerce ve nihai olarak milyonarca giyim ürünü olacak. Buraya kadar her şey bildik ve tanıdık.

Modasto dünyada örnekleri olan onlie giyim sitesi ötesinde aggregator yani toplayıcı veya günlük dilde kullandığımız toptancı olarak adlandırabiliriz. Sitenin özelliği var olan bütün markaları tek çatı altında toplamayı amaçlamış olması. Bu şu anlama geliyor, Türkiye devi Markafoni, Trendyol, Defacto, Levis, Adidas başta olmak üzere online giyim satış sitesi olan bütün firmaların sitelerinde yer alan ürünlerini tek çatı altında topluyor.

Modasto online giyim satış


Bu şu anlama geliyor, internet üzerinden her hangi bir elbise veya giyim ürünü satın almak isteyen kullanıcılar bir ürün için saatlerce sırayla markaların sitelerini ziyaret ederek zaman kaybetmeyecekler. Sadece bir siteye girerek o site üzerinden ve tek sayfada aynı ürünü üreten diğer bürün firmaların modelini inceleyebilecekler, bunun yanında kolayca fiyat karşılaştırma başta olmak üzere diğer bütün özelliklerini karşılaştırabilecekler.

Kullanıcı açısından oldukça kullanışlı olan site aynı zamanda firmalar içinde harika çözüm ortaklığı sunuyor. Özellikle internette görünebilirliğini arttırmak isteyen orta düzey siteler için.

Modasto Online Giyim Satış Sitesi

Giyim markaları


Dünya ve Türkiye'nin bütün markalarını bir araya toplayarak firmaların site üzerinden yaptıkları satışı arttırmaya yardımcı oluyor. Yani Modasto'ya gelen kullanıcı istediği ürün hakkında araştırma ve karşılaştırma taptıktan sonra alışverisi ilgili ürünün web sitesinden yapıyor. Böylece markaları büyük bir reklam bütcesinden kurtarıyor.

Türkiye'de buna benzer sadece bir kaç tane site var ve Modasto bu alanda Türkiye'de lider olmaya aday gibi görünüyor ama tabii her şeyi zaman gösterecek.

Bu konudaki kullanıcılar
Guest
Forumu Atla  
Bu foruma yeni konular postalayamazsınız.
Bu forumda ki konulara yeni posta gönderemezsiniz.
Bu forumdaki postalarınızı silemezsiniz.
Bu forumdaki postalarınızı düzenleyemezsiniz.
Bu forumda anketler yaratamazsınız.
Bu forumdaki anketlere oy veremezsiniz.